fbpx

Dans Kulübü

Home / Dans Kulübü
Dans Kulübü

Dans Kulübü

Dans etmek her yaşta insanın deneyimleyebileceği, sanatsal ve kültürel bir etkinlik olmasının yanında, kişiyi ruhsal ve zihinsel olarak da olumlu yönde etkileyen fiziksel bir aktivitedir.

Uzmanlar tarafından onaylanan bilimsel araştırma sonuçlarına göre dansın özellikle çocukların kişisel gelişiminde önemli yararları olduğu görülmektedir. Dans etmek, çocuğun kendini ifade etmesinin alternatif bir yoludur.

Çocuğunuzun seçtiği dans türü ne olursa olsun, dans etmek çocuğun öz güvenini; duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini destekler.

Öğrenme ve dikkat becerilerinin gelişmesi, özgüven ve benlik saygısının oluşması, sosyal ilişkileri güçlendirmesi ve sağlıklı fiziksel gelişimi sağlaması açısından büyük faydaları olan dans etkinliklerinin düzenlendiği Özel Ataevler Koleji Dans Kulübü’nde öğrencilerimizin ilgi alanlarına yönelik dans faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

İlkokul 2.sınıftan itibaren ortaokulun sonuna kadar okulumuzda öğretim gören tüm öğrencilerin katılabilecekleri klüp etkinliklerimizde, aynı zamanda çocuklara yönelik zumba aktivitesi olan “Zumba Kids” de yer almaktadır.

Çocukların yaşına ve sevebilecekleri müziklere göre orijinal zumba figürleriyle desteklenen koreografilerden oluşan etkinlikte, farklı oyun ve aktivitelerle birlikte yapılan dans dersleri bir parti havasında geçmektedir.