fbpx

Ortaokul

Öğrenciye özel koçluk sistemiyle akademik başarının Bursa’daki öncüsü…

Ortaokul eğitiminde temel amaç, akademik başarıyı sağlamak ve öğrenciyi lise eğitimine hazırlamaktır. Çağdaş eğitimin Bursa’daki öncüsü olan Özel Ataevler Koleji Ortaokulu, sahip olduğu teknolojik imkânları, deneysel öğrenmeye yönelik araç gereçleri ve, eğitime gönül vermiş deneyimli uzman yönetici ve akademik başarıyı esas alan öğretmen kadrosuyla, öğrencilerimizin akademik başarıya ulaşmalarına katkı sunmaktadır.

“Her çocuk özeldir” anlayışıyla sürdürdüğümüz eğitim öğretim faaliyetlerimiz çerçevesinde, ortaokulda öğrenim gören her öğrencimize, onun öğrenme ve anlamasına yönelik özel olarak eğitim planı oluşturmakta ve gelişimlerini birebir takip ederek ara sınıflardan itibaren 8. sınıf sonunda yapılacak olan sınava tam donanımlı olarak hazırlanmalarını sağlamaktayız.

Öğrencilerimizin girecekleri akademik sınavlara doğru şekilde hazırlanmaları için, her hafta sonu yapılan deneme sınavları ile öğrencilerin bilgi düzeyini ölçülmekte ve eksik kaldığı konular belirlenerek, Bursa’da başka hiçbir eğitim kurumunda bulunmayan hafta içi özel etüt saatlerimizde bu konuların üzerinden tekrar geçerek, başarıya giden yolda öğrencimize tam destek vermekteyiz.

Zenginleştirilmiş ders programı, her öğrenciye özel koçluk ve birebir takip sistemi, grup etütleri, başarı odaklı deneme sınavları, veli-okul işbirliğini temel alan rehberlik ve danışmanlık servisi gibi Bursa’da öne çıkan eğitim ve öğretim yöntemimizle Özel Ataevler Koleji Ortaokulu çatısı altında eğitim gören tüm ortaokul öğrencilerimizin aldıkları eğitimden üst düzey fayda almalarını sağlamak ve onları akademik başarıya ulaştırmak temel hedefimizdir.