fbpx

İlkokulda, Doğru Okul Seçimi Neden Önemlidir?

Büyük bir heyacanla dünyaya getirdiğimiz çocuklarımız, kısa süre sonra eğitim hayatına başlayarak artık geleceklerini şekillendirmeye başlarlar. Bu dönemde ebeveynlerin alacakları doğru kararlar, çocuklarının geleceklerini önemli derecede etkilemektedirler. Çünkü çocuklarımızın tüm hayatını etkileyecek seçimlerden biri, çocuklarımızı hangi okula göndermemiz gerektiğidir.

Bireyde kalıcı izler bırakan, onların özgüvenlerini oluşturan bir dönemdir ilkokul…

İyi bir eğitim alındığı takdirde siz ailelerin ve bizlerin yardımıyla geleceğin başarılı öğrencilerini yetiştirme imkanını yakalarız. Bu yüzden ilkokul seçimini nasıl yapacağımız çocuklarımız geleceği ile doğru ilişkilidir!

Bundandır ki Özel Ataevler Koleji olarak biz, onların eğitim anlamında atacakları ilk adımları sizin yanınızda olduğu gibi bizim yanımızda da rahat ve güvende hissedecekleri bir ortam sunuyoruz.

 Bahsedilen özel okul hangisi mi?

Tabi ki Bursa’nın alanında uzman kadrosu ile en iyi özel okullarından olan Özel Ataevler Koleji. Özel ilkokulumuz çocuğa ve çağa uygun olan en iyi eğitimi veren Bursa’daki özel okullar arasında adını büyük harflerle yazdıran bir okuldur. Özel okulun en önemli avantajlarından birisi çocuğun sadece derslere yönelmesini değil, onları sosyal anlamda da hayata hazırlamaktır. Bu konuda hazırlanan eğitim programlarımız öğrencilerin yetenekleri doğrultusundadır. Ayrıca okulumuzdaki kadromuz alanlarında başarılı ve deneyimli öğretmenlerdir. Öğrenciyi merkeze alıp, sorgulamaya dayalı ezbersiz eğitim sistemini uyguladığımız için çocuklar derslerde sıkılmayacak, aksine eğlenerek ders işleyeceklerdir.%100 akademik başarıyı hedeflediğimiz kurumumuzda değerli öğrencilerimiz için çok çeşitli eğitim programları hazırlanacak ve bunu rehberlik eğitimleri ile zenginleştirilecek. Dersler tamamen teorik olarak geçmeyecek, sosyal aktivitelerin de yapılacağı okulumuz doğru eğitimin önemini bilen siz velilerimiz için önemli bir detaydır. Geleceklerine en büyük katkı ise ikinci bir dilin öğretilmesidir. Gelişen bu Dünya’da ekstra bir dilin öğrenilmesi çocuklar için çok büyük avantajdır. Verilen eğitim sayesinde küçük yaştan itibaren öğrendikleri bu dili kendi ana dilleri gibi de konuşabileceklerdir ve konuşurken zorlanmayacaklardır.

Nilüfer’de bulunan kolejimiz erken kayıt fırsatıyla Bursa’da bulunan özel okul fiyatlarıyla karşılaştırıldığında en iyi eğitimi veren özel okullardandır. Bursluluk sınavının da yapıldığı okulumuz sizlere ekstra indirim fırsatı sunacaktır. Çocuğunuzun geleceğini inşaa ederken bu gururu bizlerle yaşamanız bizim için bir ayrıcalıktır. Gelin çocuklarımızın geleceğini, kariyerini onları doğru bir yönlendirme ile inşaa edelim.