fbpx

Türkiye ve Bursa’daki prestijli okullara öğrenci yerleştiren Bursa’nın #GeleceğeYönVerenOkulu

Neden Ataevler Koleji?

%100 Akademik Başarı

Özel Ataevler Koleji, verdiği eğitim ile kendini ispatlamış ve geleceğe yön veren bakış açısıyla her geçen daha da gelişen, Bursa’da özel okullar arasında akademik başarı deyince akla gelen ilk özel okuldur. Nilüfer’de bölgesinde ulaşımı kolay yerde bulunan kolejimizde; alanlarında deneyimli ve öğrencilerimiz ile güçlü iletişim kurabilen profesyonel öğretmen kadromuz ile sizler ve değerli öğrencilerimiz ile tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Sorgulamaya Dayalı Ezbersiz Eğitim Sistemi

Çocuklarımızın anaokulunda başlayan eğitim hayatı, ilerideki eğitim, iş ve sosyal hayatlarını şekillendirecek bir yapının temellerinin sağlam atılması çok önemlidir. Bu noktada biz Özel Ataevler Koleji olarak; çocuklarımızın eğitim hayatının ilk dönemlerinde, yani verimlilik kapasitelerinin en yüksek noktada olduğu dönemde, ezberlemeye dayalı eğitimden tamamen uzak, özel eğitim yöntemleri ile tamamen anlamaya dayalı bir eğitim sistemi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz.

Öğrencinin Yeteneklerine Odaklanan Eğitim Sistemi

Özel Ataevler Koleji olarak; öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken, sunduğumuz bireye özel koçluk ve  rehberlik sistemiyle de onların her açıdan hazır olmalarını sağlıyoruz. Okulumuzda yapılan kültürel, sosyal, sanatsal, ve spor aktiviteleri ile çocuklarımızı özel anaokulumuz, özel ilkokulumuz ve özel ortaokulumuzda donanımlı bir eğitim veriyor; öğrencilerimizin bu aktivitelerdeki katılım isteğine göre rehberlik servisimiz ile koordineli bir biçimde yönlendirerek, yapmasını en çok sevdiği ve yaparken zevk aldığı alanlara yönlendirerek ilerideki iş hayatında mutlu bir birey olması için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı zamanda yaptığımız sınavlar ile çocuğumuzun ilgi alanlarını keşfedip bu alana yönelmesinde bazı desteklemelerde bulunuyoruz.

Alanında Başarılı ve Deneyimli Öğretmen Kadrosu

Özel Ataevler Koleji’nde her bir öğretmenimiz alanında uzman ve deneyimli kişilerdir. Öğretmenlerimiz aynı zamanda öğrencilerimizle sıkı ve güvene dayalı ilişkiler kurarak ve onları iyi anlayarak, verilecek eğitimin en üst seviyelere çıkmasını sağlamaktadırlar. Öğretmenlerimiz çocuklarımızla yanlızca bir öğretmen değil, aynı zamanda çeşitli spor, sanat, kültür, bilim etkinliklerinde onları destekleyen ve motivasyon kaynağı olan destekçileridir.

Uluslararası Standartlarda İki Yabancı Dil Eğitimi

Özel Ataevler Koleji olarak, sürekli değişim halinde olan günümüz dünyasında çocuklarımızım gelecekte donanımlı bireyler olarak yetişmesine çok önem vermekteyiz. Dolayısıyla çağımızın olmazsa olmazlarından İngilizce eğitimini çocuklarımıza anaokulu itibari ile başlatmaktayız. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nde ve yurtdışında da önemli olan Almanca eğitimi ile çocuklarımıza ikinci yabancı dil eğitimini vermekteyiz. Almanca ve İngilizce eğitimi konusunda alanlarında çok başarılı ve ezber sisteminden tamamen uzak anlamaya dayalı eğitim veren öğretmenlerimiz ile çocuklarımız yarının Türkiye’sinde donanımlı ve başarılı bir hayatı elde etmiş olacaklardır. Bursa anaokulları ve Bursa İlkokulları içerisinde yabancı dil eğitimi ile bir marka olduğumuzu siz değerli velilerimize söylemenin gururunu yaşıyoruz.

Eğitimin Önemini Bilen ve Doğru Eğitiminin Önemini Anlayan Veli Profili

Özel Ataevler Koleji olarak, çocuklarımızın eğitim ve öğretim sürecini yakından izlerken aynı zamanda siz değerli velilerimize de gerek anlık, gerekse düzenli yapılan yapılan toplantılar ile çocuğunuzun eğitimindeki her gelişmeyi de sizlerle paylaşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızca verilen izinler dahilinde belirli zamanlarda kolejimizde yaptığımız bursluluk sınavları ile de özel öğrencileri bünyemize kazandırıyoruz. Aynı zamanda belirli meslek gruplarından olan velilerimize özel avantajlı kayıt fırsatlarımızla okulumuzun öğrenci ve veli profilini belirli standartlarda korumaya özen gösteriyoruz.